Slide item 1

Centrum Rozrodu Koni

Inseminacja klaczy, Leczenie niepłodności, Profilaktyka ciąży, Transfer zarodków, Badania owulacyjne

Slide item 2

Profesjonalne Usługi

Cały nasz personel to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści od rozrodu koni

Slide item 3

Bank Nasienia

Oferujemy państwu materiał genetyczny najlepszych koni z polski i zagranicznych

CENTRUM ROZRODU KONI 

Zostało założone w 2015r przez trzech lekarzy weterynarii : Agatę Wolską, Jarosława Buczyńskiego i Sylwestra Zająca, jako miejsce propagujące rozwój nowoczesnych metod hodowli koni. W myśl tej idei dążyliśmy do stworzenia miejsca w którym gromadzimy dla Państwa nasienie ogierów z całego świata, miejsca w którym rozwijamy program embriotransferu zarodków końskich, miejsca w którym pracują specjaliści w dziedzinie rozrodu koni.

 

lek. wet. Agata Wolska

specjalista chorób koni

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie od 2009 roku. Pracę z końmi rozpoczęła 4 lata po ukończeniu studiów a w 2019 r uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Koni. Od chwili ukończenia studiów szczególnym zainteresowaniem Pani doktor cieszy się rozród koni a w obszarze jej zainteresowań znajduje się również neonatologia wraz z intensywną terapią.  Pani doktor jest założycielem i członkiem pierwszego w Polsce zespołu zajmującego się embriotrasferem u koni.

 

 

lek. wet. Jarosław Buczyński

specjalista rozrodu zwierząt, specjalista chorób koni

 Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie od 1992 r. W roku 1997 uzyskał tytuł Specjalisty Chorób Koni,  a w roku 2003 ukończył specjalizację z Rozrodu Zwierząt. Od 1995 roku prowadzi praktykę własną obejmującą głównie choroby koni i rozród koni oraz nadzór weterynaryjny w Stadninie Koni w Walewicach. Od ponad 10 lat zajmuje się  inseminacją klaczy i obecnie wykonuje najwięcej tego typu zabiegów w kraju. Jest założycielem i członkiem pierwszego w Polsce zespołu zajmującego się embriotransferem u koni.

 

dr nauk. wet. Sylwester Zając

specjalista rozrodu zwierząt

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie od 1995 r. W 1999 roku obronił doktorat na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. W 2004 roku uzyskał Specjalizację z zakresu Rozrodu Zwierząt. Do 2012 roku adiunkt W zakładzie Rozrodu Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Organizuje i prowadzi warsztaty specjalistyczne dla lekarzy weterynarii. Jest założycielem i członkiem pierwszego w Polsce zespołu zajmującego się embriotransferem u koni. Od 2 lat prowadzi bank nasienia ogierów i jest wyłącznym przedstawicielem GFE na Polskę, oferującym nasienie wybitnych ogierów rasy Selle Francais.  Praktyka kliniczna zogniskowana  jest w dziedzinie rozrodu koni.