Slide item 1

Centrum Rozrodu Koni

Inseminacja klaczy, Leczenie niepłodności, Profilaktyka ciąży, Transfer zarodków, Badania owulacyjne

Slide item 2

Profesjonalne Usługi

Cały nasz personel to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści od rozrodu koni

Slide item 3

Bank Nasienia

Oferujemy państwu materiał genetyczny najlepszych koni z polski i zagranicznych

CENTRUM ROZRODU KONI 

Myślą przewodnią inicjującą powstanie naszego ośrodka była chęć wprowadzenia na rynek Polski nowoczesnych techniki biotechnologi w rozrodzie koni. Początkowo wydawało nam się że wykonując embriotransfer czyli pozyskiwania zarodków końskich od klaczy dawczyni- uda nam się zrealizować zamierzony cel. Pierwsze komercyjne płukania zarodków przeprowadziliśmy stosunkowo szybko na zlecenie osób fizycznych i Stadniny Koni w Walewicach- nasze pacjentki należały do dwóch podstawowych grup dawczyń: klacze sportowe, które były w trakcie kariery skokowej i klacze starsze o dużych zasługach dla hodowli. Sam proces pozyskania i przeniesienia zarodka, obserwacja jak później rozwija się ciąża i oczekiwanie na poród wydawał nam się wtedy magiczny. Rozpoczynając wspólnie pracę zakładaliśmy przecież że to właśnie wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w rozrodzie koni pozwoli nam na stworzenie profesjonalnego centrum rozrodu koni. 

Dziś wiemy że było zupełnie inaczej- wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm Dr Buczyńskiego oraz upór i nowoczesne spojrzenie Dr Wolskiej pozwoliło na wypracowanie algorytmów postępowania u "problematycznych klaczy" dzięki czemu naszą podstawową i największą grupą pacjentek stały się klacze o różnorodnej etiologii niepłodności. 

Tak w centralnej części województwa Łódzkiego powstało nasze centrum rozrodu, którego głównym filarem jest dziś leczenie niepłodności i inseminacja klaczy. Zastosowanie techniki embriotransferu jako alternatywy prowadzenia rozrodu u niektórych pacjentek, prowadzenie ciąży i opieka nad noworodkiem to dopełnienie całości funkcjonowania naszej placówki. 

Nasi lekarze

lek. wet. Agata Wolska

specjalista chorób koni

Pani Dr pracę z końmi rozpoczęła 4 lata po ukończeniu studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. Zaangażowanie w trudne przypadki internistyczne, zamiłowanie do rozrodu koni i neonatologia pozwoliły jej na uzyskanie w  2019 r tytuł Specjalisty Chorób Koni. Od momentu założenia Centrum inseminacyjnego klaczy Dr Agata uczestniczy w różnych konferencjach i szkoleniach cały czas podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. 

lek. wet. Jarosław Buczyński

specjalista rozrodu zwierząt, specjalista chorób koni

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie od 1992 r. W roku 1997 uzyskał tytuł Specjalisty Chorób Koni,  a w roku 2003 ukończył specjalizację z Rozrodu Zwierząt. Od 1995 roku prowadzi praktykę własną obejmującą głównie choroby koni i rozród koni oraz nadzór weterynaryjny w Stadninie Koni w Walewicach. Od ponad 10 lat zajmuje się  inseminacją klaczy i obecnie wykonuje najwięcej tego typu zabiegów w kraju.